Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

Brama do kultury Bliskiego Wschodu

Kobieca przygoda w Jordanii

Wyprawy

POZNAJ Z NAMI
— TRADYCJE I ZWYCZAJE
BLISKIEGO WSCHODU

Wyjazd do Jordanii to podróż pełna starożytnej historii, niezrównanych przygód i pięknych krajobrazów.

Przyjazne serce Bliskiego Wschodu lśni w czystym i stałym słońcu. Wielbłądy kołyszą się po ziemi, dzika szałwia pachnie w powietrzu, a melodyjne wezwanie do modlitwy odbija się echem od pasterzy wzywających swoje stada o zmierzchu.

rozwiń

Pełen program wyjazdu znajdziesz na dole strony

Kierunek

JORDANIA

Data

14 – 21 czerwca 2021

Cena

7900 PLN + bilet lotniczy

Skontaktuj się

REKOMENDOWANE POŁĄCZENIA LOTNICZE

Linia lotnicza Ryanair

Wylot, 14 czerwca 2021 (poniedziałek)

Warszawa Modlin – Amman 5:50 – 10:45

Powrót, 21 czerwca 2021 (poniedziałek)

Amman – Warszawa Modlin 11:10 – 14:15

Highlights
Program wyjazdu
Cena
Hotele
 • Zwiedzanie starożytnej stolicy Jordanii - Ammanu

 • Warsztaty kulinarne prowadzone przez wyjątkowe kobiety, zakończone kolacją przy wspólnym stole w Jabal al Weibdeh, jednej z najstarszych dzielnic miasta

 • Przystanek w Jerash, najlepiej zachowanym mieście Dekapolu

 • Inspirujące spotkania w Iraq al Amir, słusznie uznanym za wioskę sztuki i rzemiosła

 • Spacer po Madabie, czyli mozaikowym sercu Jordanii

 • Super moc orientalnego SPA nad Morzem Martwym

 • Wędrówki przez odkryte zaginione miasto - Petrę

 • Jordania na świeżym powietrzu, czyli noclegi na pustynnych campach

 • Pustynna przygoda 4x4 przez najpiękniejszą pustynię świata - Wadi Rum

 • Łyk mocnej herbaty w towarzystwie beduinów

 • Relaks w tradycyjnej łaźni Hamman jako regeneracja po pełnej kulturowych doświadczeń podróży

Dzień 1

Amman - Witamy w Jordanii

Spotykamy się na lotnisku, gdzie wspólnie odprawimy się na przelot do Ammanu. Do stolicy Jordanii dotrzemy tego samego dnia, w godzinach okołopołudniowych. Po przylocie i przejściu przez procedury lotniskowe udamy się bezpośrednio do hotelu. Po zakwaterowaniu i lekkim lunchu wyruszamy na odkrycie Ammanu. Stolica Jordanii jest największym miastem w kraju i jednym z najstarszych stale zamieszkałych miast na świecie. Wielu uważa, że jest to najbrzydsze miasto na Bliskim Wschodzie. Według nas jest bardzo ciekawą mieszanką kulturową i architektoniczną. Z jednej strony imponujące, starożytne zabytki, a z drugiej betonowe blokowiska porastające wzgórza. Amman pokazuje to czym jest dzisiejsza Jordania. Na naszej trasie dzisiejszego dnia będą starożytne ruiny – zabytkową Cytadelę Ammanu, rzymską świątynię Herkulesa i VIII-wieczny kompleks Umayyad Palace. Wieczorem czeka nas wspólna kolacja w wyjątkowym miejscu stworzonym przez trzy siostry: Marię, Dinę i Tanię, które chciały zachować przy życiu dziedzictwo swoich babć. Ponieważ kobiety zawsze czuły się najlepiej w Beit Sitti (w dosłownym tłumaczeniu „domu mojej babci”), otworzyły drzwi dla gości z całego świata. Czeka nas prawdziwa uczta – doświadczenie. Nauczymy się wspólnie przygotować tradycyjny arabski posiłek przy pomocy hadżdżów, a następnie zjemy go przy wspólnym stole w jednej z najstarszych dzielnic Ammanu, Jabal al Weibdeh.

Posiłki: Kolacja
La Locanda Boutique Hotel || Amman
Dzień 2

Z wizytą u kobiet w Iraq al Amir

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na północ od Ammanu. Pierwszym przystankiem dzisiejszego dnia będzie Jerash. Zbudowane ponad 2000 lat temu Jerash jest powszechnie uważane za najlepiej zachowane miasto Dekapolu, zrzeszenia 10 rzymskich miast z I wieku. Po kulturowo – historycznej dawce wiedzy czeka nas naprawdę niezwykłe spotkanie. Udamy się do Kobiecej Kooperatywy znajdującej się w Iraq Al – Amir, umieszczonej w historycznych domostwach. To istna wioska sztuki i rzemiosła! Pomysł zrodził się około 30 lat temu, nie tylko pomaga w utrzymaniu lokalnych tradycji w produkcji ceramiki, tkanin i produktów z naturalnego papieru, ale także szkoli kobiety z okolicznych wiosek w celu nabycia umiejętności, dzięki którym mogą znaleźć pracę. Poza zwiedzaniem tego niezwykłego miejsca, rozmów z wyjątkowymi mieszkankami, czeka nas warsztat z rzemiosła pod okiem specjalistek w tej dziedzinie oraz wspólny lunch. Późnym popołudniem przejazd do Madaby – doskonałego punktu wypadowego do Petry oraz na pustynię Wadu Rum. Nocleg.

Posiłki: Śniadanie
Madaba 1880 Hotel 3* || Madaba
Dzień 3

Madaba - Mozaikowe serce Jordanii

Po tradycyjnym arabskim śniadaniu w restauracji hotelowej wybierzemy się na spacer po Madabie – miasta mozaik. Dziś to miejsce, w którym koegzystują muzułmanie i chrześcijanie. Religie żyją ze sobą w zgodze i szacunku. Kościoły stoją obok meczetów, panuje wzajemny szacunek oraz równe prawa. Dlaczego tutaj jesteśmy? Madaba to mozaikowe serce Jordanii. Podczas dzisiejszej wizyty zobaczymy najstarszą mozaikową mapę geograficzną Bliskiego Wschodu oraz Ziemi Świętej, która została ułożona w VI w. na podłodze w prawosławnej świątyni św. Jerzego. Poza tym, to właśnie stąd - z Madaby, Mojżesz miał ujrzeć Ziemię Świętą. Zanim więc wyruszymy w dalszą drogę postawimy stopy na słynnej górze Nebo. Naszą podróż tego dnia będziemy kontynuować wzdłuż dramatycznego krajobrazu – strzelistymi górami na wschodzie i falistymi wzgórzami na zachodzie. Dzisiaj dotrzemy do najniższego punktu na ziemi - Morza Martwego, położonego 400 m. poniżej poziomu morza, gdzie będziemy mieć całe popołudnie aby nacieszyć się kąpielą w jego słonych i ciepłych wodach. Nocleg spędzimy w jednym z hoteli na jego wybrzeżu.

Posiłki: Śniadanie
Ramada Resort by Wyndham Dead Sea 4* || Morze Martwe
Dzień 4

Morze Martwe - Odnowa biologiczna w wydaniu bliskowschodnim

Przed wyjazdem z hotelu, mamy całe przedpołudnie, aby nacieszyć się zdrowotnymi korzyściami płynącymi ze środowiska Morza Martwego. Po wymeldowaniu wyjeżdżamy na południe, podróż będziemy kontynuować starożytnym traktem – Drogą Królewską, która wciąż ma na sobie ślady kupców i pielgrzymów, którzy przekroczyli ją wieki temu. Morze Martwe w okolicach hoteli na wybrzeżu to głównie jego „błotna” twarz, dlatego po drodze zatrzymamy się również w miejscach, gdzie zobaczymy bajecznie uformowane solne formacje wzdłuż dzikiego wybrzeża (każdego roku Morze Martwe się zmienia, a co za tym idzie również krajobraz. Miejcie na uwadze to, że bez okrytych butów z solidną podeszwą spacer jest niemalże niemożliwy (albo bardzo bolesny 😊!). Popołudniu docieramy do Petry – niekwestionowanej ikony Jordanii. Zwiedzanie starożytnego miasta rozpoczniemy od obszaru zwanego Little Petra, przejdziemy do głównego klasztoru przez tak zwane „tylne wejście”. To mniej uczęszczana trasa, która pozwala spojrzeć na Petrę z innej perspektywy. Zaczniemy od 2-godzinnej wędrówki przez małą Petrę oraz okoliczne góry, aż dotrzemy do najsłynniejszej bramy klasztoru. Jordania najlepiej smakuje na świeżym powietrzu. Na łonie natury. Nawet w nocy. Wiemy o tym doskonale dlatego dzisiejszą noc spędzimy w jednym z campów pod gwiazdami.

Posiłki: Śniadanie
Ammarin Bedouin Camp || Petra
Dzień 5

Petra - Odnaleziony skarb pustyni

Po śniadaniu w obozowisku mamy cały dzień na eksplorowanie Petry. Kluczem do zrozumienia tego miejsca jest zwiedzanie nieco dłuższe niż przez kilka godzin i zobaczenie czegoś więcej niż osławiony Skarbiec Faraona, dlatego spędzimy tu kolejny dzień. Petra to również starożytne amfiteatry, potężne grobowce i niezwykłe pod kątem krajobrazu szlaki łączące te nadzwyczajne pozostałości dawnej potęgi nabatejskiego miasta. Petra to miejsce, które im dłużej się eksploruje tym więcej się chce 😊

Posiłki: Śniadanie, Kolacja
Ammarin Bedouin Camp || Petra
Dzień 6

Wadi Rum - Niekwestionowana królowa czerwieni

Czeka nas kolejny poranek w marsjańskim krajobrazie. Zaraz po śniadaniu wyruszamy w głąb Wadi Rum , która jest jednym z najbardziej spektakularnych pustynnych krajobrazów na świecie. Dziś czeka nas przygoda 4x4 po tym niesamowitym miejscu. Pustynia Wadi Rum to nie tylko wielkie połacie piasku, ale także czerwone wydmy, dzikie wielbłądy, skalne mosty, granity i kaniony. Patrząc na to wszystko wcale nie dziwi fakt, że była również plenerem tak wielu istotnych filmowych produkcji m.in. Star Wars, Marsjanina, Lawrence’a z Arabii, Czerwoną Planetę, Transformers czy Prometeusza. Ten dzień to wizyta w beduińskiej wiosce, gdzie zjemy przepyszny lunch przygotowany specjalnie dla nas oraz wypróbujemy swoich sił w ozdabianiu tradycyjną henną pod okiem beduińskich nauczycielek. Na noc zatrzymamy się w jednym z campów na pustyni. To doskonała okazja na spacer po pustyni wśród ciszy i gwiazd.

Posiłki: Śniadanie, Lunch, Kolacja
Dzień 7

How to hammam in Amman :)

Po śniadaniu w campie i wykwaterowaniu wyruszamy w drogę powrotną na północ, do Ammanu. Przejazd trwa ok. 4h. Po przyjeździe do miasta zakwaterujemy się w naszym hotelu. Za nami długa, pełna nowych doświadczeń podróż. Nie ma nic lepszego niż popołudnie spędzone w tradycyjnym hammamie, które pozwoli zregenerować się po długiej, pełnej kulturowych doświadczeń przygodzie. Tradycyjnie łaźnie są częścią osmańskiej sztuki życia, którą Jordańczycy powszechnie przyjęli. Czeka nas czysty relaks w jednej z dwóch najlepszych łaźni w stolicy: łaźni tureckiej Al-Pasha lub Hammam Marrakech. Pełna kuracja trwa około dwóch godzin i rozpoczyna się rozgrzaniem ciała parą, która przygotowuje skórę do nałożenia czarnego mydła. Silny peeling, pozostawi skórę oczyszczoną oraz niewiarygodnie gładką. Następnie czas na masaż oliwą z oliwek na specjalnie rozgrzanej marmurowej płycie.

Posiłki: Śniadanie
Dzień 8

Powrót do Polski

Po śniadaniu w hotelu udamy się na lotnisko, skąd udamy się w podróż powrotną do Polski.

Posiłki: Śniadanie

Cena zawiera


 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach wymienionych w ofercie lub o podobnym standardzie
 • Wyżywienie zgodnie z programem (w cenę nie są wliczone napoje)
 • Obsługę polskojęzycznego pilota lecącego wraz z grupą z Polski, przebywającego cały czas z grupą podczas wyjazdu
 • Opłaty za wstępy do miejsc wskazanych w programie, w tym dwudniowy wstęp do Petry oraz przygoda 4x4 na pustyni Wadi Rum
 • Atrakcje wymienione w programie (poza wizytą w tradycyjnym hammanie)
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Obsługę lokalnych przewodników podczas zwiedzania atrakcji
 • Wszystkie transfery wskazane w programie (wygodnym, klimatyzowanym pojazdem)
 • Woda dla Uczestników podczas transferów
 • Obligatoryjne napiwki dla kierowców oraz lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna (KL, NNW, KR, OC, BP) – ubezpieczenie nie obejmuje kosztów od rezygnacji z wyjazdu
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
7900 PLN + bilet lotniczy

Cena nie zawiera


 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Testów PCR wykonanych przynajmniej na 72h przed wejściem na pokład
 • Testu PCR wykonanego bezpośrednio po przylocie do Jordanii (koszt ok. 28 JOD);
 • Wizy do Jordanii (koszt ok. 40 JOD)
 • Przelotu do Ammanu (cena od 300 do 600 PLN)
 • Innego wyżywienia niż zawartego w programie
 • Wydatków natury osobistej
 • Wizyty w tradycyjnym hammanie w stolicy ostatniego dnia